EĞİTİM
Giriş Tarihi : 21-02-2020 09:16   Güncelleme : 21-02-2020 09:19

Okumayan nesil körelmeye mahkumdur

Ekim 2019 yılından bu yana öğrencilerin arasından en çok kitap okuyan öğrenciye İş’te Erbap çalışmaları kapsamında düzenlenen kitap okuma yarışmasında birincilik elde eden öğrencilere, ödülleri verildi. Öğrencilerin ödüllerini arkadaşlarının kendi elleriyle hazırlaması büyük takdir topladı.

Okumayan nesil körelmeye mahkumdur

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idare ve öğretmenleri, öğrencilerinin hem akademik hem sosyal hem de kültürel başarısını arttırmak için canla başla çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu amaçla hemen hemen her hafta en az bir projeyi hayata geçiren Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının başlangıcında başlattığı “İş’te Erbap” çalışmaları kapsamında Ekim 2019 tarihinden bu yana en çok kitap okuyan öğrencilere geçtiğimiz hafta ödülleri takdim edildi. Öğrencilere ödüllerini Okul Müdürü Canan Başaran verdi.

Gençleri uzak tutuyoruz

Okulun Matematik Öğretmeni Zehra Can ve El Sanatları Teknolojileri Alanı Öğretmeni Ayşe Keskin’in koordinatörlüğünde gerçekleşen projede en çok kitap sayısı okuyarak birinci olan 9/B sınıfı Melike Ayhan ile Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 10/A sınıfı öğrencilerinden Feyzanur Gündoğan’a ödüllerini El Sanatları ve Teknolojisi Alanı öğrencileri kendi elleriyle hazırladı. “Kitabım arkadaşım” sloganıyla projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Okul Müdürü Başaran, “Kitap okumaya çok önem veriyoruz. Okumayan nesil, körelmeye mahkum. Gençleri sanal alemden uzak tutup kitaplara yöneltiyoruz. Kitap okumayı alışkanlık haline getirmeye çalışıyoruz” sözlerine yer verdi.

Kaynak:karasuhaberleri.com