SİYASET
Giriş Tarihi : 24-02-2020 09:00

‘Sakarya Gelecek Partililer, Ankara İl Binası’nın açılışına katıldı’

Gelecek Partisi Sakarya il Başkanı Ender Serbes ve beraberindeki parti gönüllüleri cumartesi günü gerçekleşen Gelecek Partisi’nin Ankara il başkanlığı binası açılışında hazır bulundu. Açılışı Genel Başkan Ahmet Davutoğlu yaptı.

‘Sakarya Gelecek Partililer, Ankara İl Binası’nın açılışına katıldı’

Ender Serbes, yaptığı açıklamada, Gelecek Partisinin 12 Aralıkta resmen kurulduğunu hatırlattı. Mevcut iktidarın milletin ihtiyaç ve beklentilerine çözüm üretememesi sebebiyle Gelecek Partisinin kuruluş zemininin oluştuğunu vurgulayan Serbes, partisinin toplumda heyecanla karşılandığını dile getirdi.

KORKU İKLİMİNİ YENDİK, PARTİMİZİ KURDUK

Kendileri için konuşurlar ama parti kurumazlarithamında bulunulduğunun altını çizen Serbes, partisinin toplumda kabul görerek büyük bir hızla teşkilatlandığını vurguladı. Serbes şunları kaydetti: Yeni bir yola çıkma zaruretimiz olduğu netleştiğinde bizim için önce bunlar konuşurlar ama parti kuramazlardendi. Bu korku ikliminde yürekli insanlar bulamazlardendi. Ama 152 yiğit insan bu partinin kurucuları olarak bir araya geldi. Hem de 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Paşanın kurduğu birinci meclis gibi her inançtan, her düşünceden, her etnik kökenden ve bölgeden. İnsanımızın temsil edildiği geniş kapsamlı ve cumhuriyet tarihinin en kuşatıcı, temsil gücü en yüksek parti kurucular kurulu ile yeni bir yola çıktık ve partinin kuruluşunu ilan ettik.”

Parti kurulduktan sonda bu kez de Bunlar parti kurarlar ama örgütlenemezler” denildiğini hatırlatan Serbes “ Örgütlenecek yapıya ulaşamazlar dediler ancak daha iki ayı yeni doldurmamıza rağmen, 36 ilde Sakarya gibi il başkanlarımız atandı ve atanmaya devam ediyor.” dedi.

SAKARYA İL BİNASI İÇİN GERİ SAYIM

Sakaryada il binasının açılı ile ilgili yapılan çalışmaları da değerlendiren Serbes, şu bilgileri verdi “ Adapazarı merkezinde aradığımız kriterlerde mekan bulmak biraz zaman aldı. Ancak sonunda bir yerde karar kıldık ve binamızın hazır hale gelmesi için gerekli tüm işlemleri hızlıca yürütüyoruz. Bu hafta başında il başkanlarımızın katılacağı üç günlük bir kamp programımız olduğu için mekanımızın ilanını birkaç gün erteliyoruz. Geleceğin Türkiyesini, Sakaryasını birlikte inşa edeceğimiz kadrolar bu yeni binamızda bir araya gelecek.”

TOPLUMUMUZUN CESARETLİ DİLİ OLACAĞIZ

Serbes, toplum içinde adı konulmamış, her kesimi suskunluğa gömen ve gerçek fikrini beyan etmekten çekindiren iklimin Gelecek Partisinin kurulmasıyla aşılmaya başlandığına işaret eden Serbes “ Bu suskunluk iklimini aşarak toplumumuzun cesaretle konuşan dili olmaya kararlıyız. Sakaryamıza layık, her kesime duyarlı, dinamik bir yönetim oluşturma adına STKlar ve derdi Sakarya olan herkes ile istişarelerimiz devam ediyor. Bu doğrultuda çok yakın bir zamanda il yönetimimizi de belirleyeceğiz. Gelecek Partisi Sakarya ekibi olarak gönülleri boş bırakmayacağız” diye konuştu