YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2020 16:41

10 AYDA 10 YILLIK HİZMET

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 2020 yılının Karasu için özel bir yol olacağını belirterek Karasu Belediyesi’nde göreve geldiği günden bu güne 10 ay olduğunu ve 10 ayda 10 yılık hizmet yaptıklarını açıkladı.

10 AYDA 10 YILLIK HİZMET

Hizmete mahrum bırakıldı

2020 yılının 2019 yılı ve öncesinin kesinlikle önüne geçeceğini belirterek belediyenin hizmetleri ve hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “2020 yılında sosyal belediyecilik anlamında önemli atılımlar yapacağız. Yaptıklarımız hamleler ve vatandaşlarla kurduğumuz gönül bağı ile Karasulu vatandaşların kronik sorunlarını çözmeye başladık. Karasu’nun, geçmişteki olumsuz imajını bir tarafa bırakarak Ak Parti belediyeciliğinde bölgede model bir ilçe haline gelmek için elimizden geleni yapıyoruz. Karasu uzun yıllar boyunca hizmetten mahrum bırakıldı. Bu kentte yaşayan ve kendisini Karasulu hisseden herkesin duası ve desteğiyle bugünlere hep birlikte geldik. Bize göre bütün vatandaşlarımız, Yüce Allah’ın bir emanetidir ve bu emanete sonuna kadar sahip çıkacağız. Türkiye’nin her yöresinden cennet ilçemize gelip yerleşmiş bütün vatandaşlarımızı içine alacak kadar sevgimiz büyük ve sonsuzdur. Onun için bu makama ilk geldiğimiz günden beri sadece millet dedik, sadece hizmet dedik” dedi.

Sakarya’nın göz bebeği

Karasu’nun Sakarya’nın en önemli ilçelerinden biri olduğunu ve doğal özelliklerinin çok fazla olduğunu belirten Sarı, “Cennet ilçemiz Karasu, normal nüfus ve özellikle yaz nüfusu bakımından Sakarya’nın önemli ilçelerindendir. Hem konum olarak hem de turizm, tarım ve sanayi bakımından Sakarya’nın göz bebeği sayılmaktadır. Ne yazık ki uzun yıllar hizmetten mahrum bırakıldığı için, özellikle hizmet anlamında birçok ilçeden geri kalmış durumdayız. Biz, geçmişin arkasına sığınmıyor, geçmişten ders çıkarıyoruz. Bu önemli ve kutsal yola çıktığımız zaman, gönül belediyeciliği, hizmet belediyeciliği ve sosyal belediyecilik dedik. Her zamanda sözümüzün arkasındayız. 10 ayda tüm mahallelerimizi, tüm cadde ve sokaklarımızı adım adım gezdik. 40 binden fazla vatandaşımızla güçlü bir iletişim kurduk. Gerek belediyenin imkanlarını seferber etmemizde gerekse vatandaşlarımızı ev ve iş yerlerinde ziyaret etmemizde vatandaşlarımızla aramızda çok ciddi bir bağ oluştu. İlk 10 ayımızda neredeyse 10 yılda yapılmayan hizmetleri yaptık” ifadelerini kullandı.

 

Siyaset değil hizmet yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyeler için talimat anlamına gelen ‘Belediyeler siyaset değil, hizmet yapsınlar’ sözlerini esas alarak, ayrım yapmadan hizmet ettiklerini belirten Sarı, “Milletimizin tüm fertlerine hizmet ettik ve Allah’ın izniyle hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz, milletimize efendi olmaya değil, milletimizin hizmetkarı olmak için çaba göstereceğiz. İnanıyorum ki, elimizdeki imkanlarla 2019 yılının son 9 ayına nasıl damga vurduysak, 2020 yılı ve sonrasında da önemli atılımlar gerçekleştireceğiz. Disiplini elden bırakmayan ve aynı zamanda yarınını düşünerek hareket eden bir kurum kimliğinden asla çıkmadık. Bu birlik ve beraberlik, bu dikkat ve hassasiyet, bu kararlılık ve ciddiyet içerisinde yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Sizden aldığımız güçle, sizden aldığımız destekle kararlı adımlarla yürümeyi sürdüreceğiz. Yeni projeler üreterek, halkımızın güvenini boşa çıkartmadan, hizmet vermeye Karasu için mücadele etmeye sonuna kadar devam edeceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak :http://www.sakaryakuzey.com/haber/karasu/-10-ayda-10-yillik-hizmet/2414.html?fbclid=IwAR1B68dRRqsg6O-qXmTe58rdaY10OLQW382_jI4v1MLLx_iFugyRkovwCPA