EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-02-2020 11:48   Güncelleme : 26-02-2020 11:55

Bu desteklerle nesiller yetişecek

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Karasu’ya gelerek eğitime destek veren iş adamlarına birer teşekkür plaketi takdim etti. Durmuş, Kaymakam Mercan’ı da ziyaret etti.

Bu desteklerle nesiller yetişecek

Cuma günü Karasu’ya gelerek bir programa katılan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, program sonrası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Müdürlük personelini tek tek ziyaret ederek kısa süreli sohbetlerde bulunan Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ile birlikte eğitime destek veren iş adamlarını ağırladı. Karasu İmam Hatip Anadolu Lisesi ek binası yapımında emeği geçen Mustafa Yılmaz ile Sakarya genelindeki okullara boya desteğinde bulunan ve Karasu Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu inşaatıyla tasarım beceri atölyesinin oluşturulmasında büyük katkı sağlayan Süleyman ve İsmail Filizdanoğlu’na birer teşekkür plaketi takdim etti.

Destekleri yaşayacak, yaşatacak

Mustafa Yılmaz adına plaketi alan Remzi Kaya ile Süleyman ve İsmail Filizdanoğlu adına plaketi alan İsmail Filizdanoğlu ile de sohbet eden Fazilet Durmuş, “Sizler gibi eğitime duyarlı iş adamlarının destekleri, birçok neslin yetişmesinde önemli katkılar sağlayacak. Yatırımları ile oluşan eğitim değerlerimiz, çocuklarımızın gelecekte ülkelerine yararlı bireyler olmasıyla vücut bulacak” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise, “Hem ilçemizde hem de ilimizde eğitim alanında iş adamlarımızın destekleriyle güzel işler yapılıyor. Kendi yetiştikleri okullara yapılan destekler, hem yıllarca yaşıyor hem de bu çocuklarımızın topluma yapacakları katkılarla da yaşatılmış oluyor” şeklinde konuştu. Fazilet Durmuş, son olarak Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ile de bir görüşme yaptı. Durmuş, ziyaretlerin ardından ilçeden ayrıldı.

Kaynak:karasuhaberleri.com

Nevtan Angün