YEREL
Giriş Tarihi : 16-01-2020 12:19

KANSUVA’NIN ADI YAŞAYACAK

Mardin'in Ömerli İlçesi’nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü ve Kocaali eski Emniyet Amiri Tufan Kansuva'nın adı Kocaali İlçe Emniyet Amirliği’ne verildi.

KANSUVA’NIN ADI YAŞAYACAK

Mardin’in Ömerli İlçesi kırsalında yürütülen Şafak 127 operasyonu sırasında, 7 Eylül 2019 tarihinde teröristlerle girilen çatışma sonucu yaralanarak hastaneye kaldırılan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şehit düşen Mardin Özel Harekat Şube Müdürü ve Kocaali eski İlçe Emniyet Amiri, Dördüncü Sınıf Emniyet Müdürü Şehit tufan Kansuva’nın adı görev yaptığı Kocaali İlçe Emniyet Amirliği’ne geçtiğimiz hafta içi emniyet binası önünde düzenlenen törenle verildi. Kocaali İlçe Emniyet Amirliği binasının adı T. C. Kocaali Kaymakamlığı İlçe Emniyet Amirliği Kocaali Şehit Tufan Kansuva Polis Merkezi Amirliği olarak değiştirildi.

Törende konuşan Kocaali Kaymakamı Doktor Emre Nebioğlu vatan uğruna canını feda eden tüm şehitleri rahmetle andı. Ülkenin bütünlüğü için sınır içinde ve sınırların ötesinde mücadele eden Mehmetçiğe başarılar dileyen Nebioğlu, Tufan Kansuva'nın adının ilçede yaşatılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Kuran-ı Kerim tilaveti ve duanın yapıldığı programa, Kansuva'nın yakınlarının yanı sıra Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, daire ve kurum amirleri, emniyet mensupları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Tören sonunda katılımcılara helva dağıtıldı.