YEREL
Giriş Tarihi : 16-01-2020 12:20

2020 YILINDA KARASU’YA SANATÇI AKINI

Karasulu organizatör Volkan Yıldız tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Komedi Oyunları Festivali, 2020 yılının ilk günlerinde Karasu halkını usta sanatçılarla buluşturdu. Gösterilerde salon tamamen dolarken, izleyiciler sanatçılara tam not verdi.

2020 YILINDA KARASU’YA SANATÇI AKINI

Karasulu organizatör Volkan Yıldız tarafından kültürel etkinlikler kapsamında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Komedi Oyunları Festivali, izleyicileri kahkahaya boğdu. İsmail Can Törtop yönetmenliğinde sahnede sergilenen Hıdır A.Ş oyunu ile Ahmet Çevik, Murat Gören, Seval Tufan, Şebnem Schaefer, Cengiz Güleryüz ve Didem Sökmen gibi usta oyuncu kadrosu ile Cuma günü Karasu halkı ile buluştu. Arapsaçı adlı tiyatro gösterisi ile Salı günü Karasu halkı ile buluşan yönetmen İsmail Can Törtop, usta oyuncular Berke Hürcan, Ece Gürsel, Celal Belgin, Ümmühan Kıldış, Ferhat Balaban ve Can Mutluca sahne performansları ile izliyicileri kendilerine hayran bıraktı.

İki perde halinde sunulan komedi oyunları izleyicileri zaman zaman gülme krizine sokarken zaman zaman aksiyonlu dakikalar yaşattı. Birbirinden komik olayların yaşandığı, temponun hiç düşmediği kahkaha dolu oyun, seyirciyi 3 saatlik bir kahkaha tufanının içine çekti. Gösteri sonunda salonu dolduran seyirciler oyuncuları uzun süre ayakta alkışladı. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, mahalle muhtarları, kurum amirleri ve çok sayıda sanatçının katıldığı ayrıca Karasu halkının da yoğun katılımıyla gerçekleştirilen tiyatro gösterisi sonunda Kaymakam Mercan kısa bir konuşma yaparak tiyatro ekibine teşekkür etti ve ardından plaketlerini verdi.