YEREL
Giriş Tarihi : 11-04-2020 16:46

Ferizli'de Dezenfekte Seferberliği

Ferizli Belediyesi, Çin'de ortaya çıkan ve dünyayı tehdit eden korona virüs (Covid-19) salgın hastalığı riskine karşı dezenfekte çalışmalarına başladı. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, dezenfekte çalışmalarının kapsamlı bir şekilde devam edeceğini vurguladı.

Ferizli'de Dezenfekte Seferberliği

“BELEDİYE EKİPLERİ İLAÇLIYOR”

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun talimatları doğrultusunda, dünyanın birçok ülkesinde ölümlere neden olan korona virüsü salgınına karşı, Ferizli Belediyesi tarafından ekip oluşturuldu. Özel kıyafet ve ekipmanlı belediye ekiplerince ilçe genelinde camiler, okullar, kamu binaları, durak gibi vatandaşların ortak kullanım alanları dezenfekte edildi. Çalışmalar ise kapsamlı bir şekilde ilçe genelinde devam edecek.

“KAPSAMLI ÇALIŞMA”

Ferizli Belediyesi ekiplerince kısa zaman içerisinde ilçe genelinde belirlenen tüm noktalarda dezenfekte çalışmalarının hızla yapılarak tamamlanacağını ifade eden Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Korona virüsüne karşı alınacak tedbirler ve öneriler konusunda vatandaşlarımızı daha önce sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve yaptığımız afiş çalışmaları ile bilgilendirdik. Ferizli Belediyesi olarak yaptığımız dezenfekte çalışmaları ile korona virüsüne karşı tedbirimizi aldık. Dezenfekte çalışmasında insan sağlığına zararı olmayan dezenfektanlarla, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılıyor. Yaptığımız planlama ile camiler, kamu kurumları, çocuk parkları gibi vatandaşlarımızın ortak kullanım alanları dezenfekte edildi. Çalışmalar ilçe genelinde devam ediyor. Tüm dünyayı tehdit eden korona virüsüne karşı gerekli önlemlerimizi almaya devam ederek, oluşabilecek tehlikelerin önüne geçeceğiz inşallah. Rabbim ülkemizi her türlü bulaşıcı hastalıklardan, belalardan ve afetlerden muhafaza eylesin.” dedi.