YEREL
Giriş Tarihi : 11-04-2020 17:22

“Karasu Belediyesi Hijyen ve Dezenfekte Çalışmalarını Sürdürüyor”

Karasu Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüsle etkin mücadelede ilk adım olan hijyen sağlanması noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

“Karasu Belediyesi Hijyen ve Dezenfekte Çalışmalarını Sürdürüyor”

İlçe genelinde devam eden çalışmalar kapsamında, vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanlar önce özel solüsyonlarla yıkanıyor, ardından da dezenfektanlarla dezenfekte ediliyor.

Karasu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri virüsün Türkiye’de görülmesinin ardından başlattıkları hijyen ve dezenfekte çalışmaları doğrultusunda İlçenin ana arterleri ile tüm cadde ve sokaklar özel solüsyonlu ve köpüklü sularla temizleniyor. Cadde ve sokakları yıkama çalışmalarının tamamlanmasının ardından Destek Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler tarafından ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Öte yandan Destek Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ekipler toplu ulaşım araçları, cadde ve sokaklar, parklar, otobüs durakları, bankamatikler ile kurum ve kuruluşlarda dezenfekte çalışmalarına da aralıksız devam ediyor.

Karasu Belediyesi Basın Şefliği