YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2020 14:21   Güncelleme : 14-04-2020 14:25

Sokak Hayvanları Unutulmuyor

Karasu Belediyesi korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bir taraftan çalışmalarını sürdürürken diğer taraftan da sokak hayvanlarını da unutmuyor.

Sokak Hayvanları Unutulmuyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de etkisini devam ettiren korona virüs (covid-19) salgını sadece insan hayatını değil, can dostlarımız olan sokak hayvanlarının hayatını da olumsuz etkiliyor.

İlçe genelinde sokak hayvanlarına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İshak Sarı; “Belediye ekiplerimiz, korona virüse karşı vatandaşlarına gösterdiği özeni sokaklardaki can dostlarımıza da göstermeye devam ediyor. İlçemizde olan sokak hayvanlarını Destek Hizmetler Müdürlüğü ekiplerimiz sürekli kontrol altında tutuyor. Ekiplerimiz korona virüs salgını ile mücadele çalışmaları kapsamında, özellikle İlçemiz Atatürk Bulvarında bulunan güvercinler ve tüm sokak hayvanlarını unutmayarak İlçemizin çeşitli noktalarına mama, yem ve su takviyesi yapıyor. Vatandaşlarımızın evlerinde kaldıkları süre boyunca sokak hayvanlarının beslenmesini ekiplerimiz periyodik olarak ilçe genelinde sürdürmeye devam edecektirler” dedi.