YEREL
Giriş Tarihi : 14-04-2020 14:28

“Belediye Girişine Dezenfeksiyon Tüneli Kuruldu”

Karasu Belediyesi tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüse karşı yeni önlemler alıyor. Vatandaşlar ve çalışanlar, giriş kapısının önüne kurulan dezenfeksiyon kabininden geçerek belediyeye giriş yapıyor.

“Belediye Girişine Dezenfeksiyon Tüneli Kuruldu”

Dünyada ve yurt genelinde korona virüs salgınına karşı alınan önlemler dâhilinde Karasu Belediyesi de gerekli tedbirleri almayı sürdürüyor. Destek Hizmetler Müdürlüğü koordinesinde, hem vatandaşların hem de belediye personelinin sağlıklı bir ortamda bulunması amacıyla belediye hizmet binası giriş kapısına dezenfeksiyon kabini yerleştirildi. Belediye’ye giriş yapmak isteyenler öncelikle dezenfeksiyon tünelinden geçiyor ve sonrasında belediyeye adım atıyor.

“Halkımızın Sağlığı İçin Önlem Alıyoruz”

Hizmet binasına girişin ardından ise temassız ölçüm cihazı ile ateş ölçme işlemi gerçekleştiriliyor. Görevliler tarafından çalışanların ve vatandaşların ateş ölçümü yapılarak sakıncalı bir durum olmaması halinde belediye binasına girişine izin veriliyor. Mesainin başlamasıyla birlikte kabinden ilk geçişi yapan Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu halkının sağlığı ve güvenliği için her türlü önlemi aldıklarını belirtti.

“Önlemlerimizi Almaya Devam Ediyoruz”

Başkan Sarı; “Korona virüs salgını sebebiyle ilçemiz genelinde yoğun mesaimize devam ediyoruz. Panik yapmadan, gerekli önlemleri alarak virüs ile mücadelemize devam edeceğiz. Belediye ekiplerimiz aralıksız mahallelerimizi, sokaklarımızı, kentimizdeki hizmet binalarını ilaçlama ve temizleme çalışmalarına devam ediyor. Ek bir önlem alarak belediye hizmet binamıza dezenfeksiyon kabini yerleştirdik. Çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz. Bu konuda Dezenfeksiyon kabinini Belediyemize hibe olarak veren Safran Endüstriyel Temizlik Makinaları sahibi Mustafa Bektaş’a özellikle teşekkürlerimi sunarım. Bizler Karasu Belediyesi olarak bu denli yoğun çalışırken vatandaşlarımızdan da ricamız, gerekli olmadıkça evlerinizden çıkmamalarıdır. Çıkmak zorunda kaldıklarında ise muhakkak maske takmalarıdır. Unutmayalım ki, bu hepimizin vatandaşlık görevidir. Kendimizi ve çevremizdekileri korumak adına önlemlerimizi en üst düzeyde almalıyız” şeklinde konuştu.

Karasu Belediyesi Basın Şefliği