YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2020 15:22

“Sevimli Can Dostlarımıza Düzenli Mama, Yem ve Su Desteği”

Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler korona virüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için harekete geçerek, ilçe genelinde belirlenen noktalara düzenli olarak mama, yem ve su desteği sağlıyor.

“Sevimli Can Dostlarımıza Düzenli Mama, Yem ve Su Desteği”

Kısa sürede salgın haline dönüşen korona virüs, sadece insanların değil sokak hayvanlarının da hayatını olumsuz etkiledi. Karasu Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, salgın sebebiyle restoran ve kafeterya gibi işletmelerin tedbir amaçlı geçici süre ile kapanması ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile yiyecek bulması zorlaşan can dostlarımızın yoğunlukta olduğu yaşam alanlarına mama, yem ve su dağıtımı çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Vatandaşlarımızın bu süreci en az etkiyle atlatması için gece gündüz çalışıyoruz. Destek Hizmetler Müdürlüğümüz konuyla yakından ilgileniyor. Can dostlarımızın mama, yem ve su ihtiyacı belediye ekiplerimizce sağlanıyor. Korona virüse karşı alınan önlemlerimiz kapsamındaki yoğun çalışmalarımız arasında sevimli dostlarımızda yer alıyor” ifadelerine yer verdi.