YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2020 20:06

“Başkan Sarı’dan Ramazan Ayı Mesajı”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Başkan Sarı’dan Ramazan Ayı Mesajı”

Başkan Sarı mesajında, Ramazan ayının kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği, manevi duyguların canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek bir ay olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Güzelliğin, birliğin ve beraberliğin içerisinde olduğu, on bir ayın sultanı olan mübarek Ramazan ayına erişmenin bir kez daha mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz.  Bu mübarek ay Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı, insanlığın karanlık duygulardan uzaklaşıp manevi duygularla yoğunlaştığı, içerisinde rahmet, mağfiret ve bereket barındıran oruç ibadetini eda ettiğimiz bir aydır.

“Ramazan, Ben Değil Biz Diyenlerin Ayıdır”

Ramazan ayı gönüllerin birleştiği, yoksul vatandaşlarımızın hatırlandığı, paylaşmanın kardeşçe yapıldığı en hayırlı aylardandır. Ramazan, ‘Ben değil, biz diyenlerin’ ayıdır. Ramazan ayı, bizi biz yapan değerleri kuvvetle hatırlayacağımız müstesna bir aydır. Ramazan ayının insanlar arasındaki birlik ve beraberlik bağlarının güçlenmesinde büyük katkısı vardır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Karasulu Hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Âleminin Ramazan ayını tebrik ediyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

Karasu Belediyesi Basın Şefliği