YEREL
Giriş Tarihi : 22-04-2020 20:08   Güncelleme : 22-04-2020 21:30

Başkan Sarı'dan '23 Nisan Mesajı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Sarı'dan '23 Nisan Mesajı

Başkan İshak Sarı mesajında; “Bugün, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı olan yüce meclisimizin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutluyoruz. Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılını kutlamanın gururunu yaşıyor, yarının büyükleri çocuklarımızın sevincini ve coşkusunu paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Başkan Sarı; “23 Nisan 1920 ruhu, temsil ettiği bütün değerler ve ifade ettiği anlamlar ile çocuklarımızın sahipliğinde ve şahitliğinde çok değerli bir miras olarak nesilden nesle aktarılacaktır.

Çocuklar; Bu bayram sizler için şenlik, Türk Milleti için gurur günüdür. Sizler, Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve tek ümit kaynağısınız. Sizlere güveniyoruz. İnanıyorum ki sizler, kendinize sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihinizden aldığınız özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevincinizin, coşkunuzun ve ümidinizin daim olmasını diliyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum” ifadelerine yer verdi.

Karasu Belediyesi Basın Şefliği