YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2020 02:15   Güncelleme : 28-04-2020 02:15

“Zabıta Ekipleri Fırınlarda Pide Denetimi Yaptı”

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ilçede faaliyet gösteren fırın ve imalathanelerde denetimlerini arttırdı.

“Zabıta Ekipleri Fırınlarda Pide Denetimi Yaptı”

Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, denetimde çalışanların hijyen koşulları, gramaj, un depoları, hamur imalathaneleri ve pide yapımında kullanılan malzemelerin temiz olup olmadığını denetledi.

Yapılan denetimlerde Ekipler, İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları esnaflara hatırlatarak, maske, bone ve eldiven takılması zorunluluğu ve fırınların iftara 2 saat kala faaliyetlerini durdurmaları gerektiğini belirttiler.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, denetimlerin ramazan ayı boyunca titizlikle devam edeceğini belirterek; “Ramazan sofrasının olmazsa olmazı pidenin sağlık kurallarına uygun şekilde vatandaşların sofrasına gelmesi için çalışacağız. Ekiplerimiz yaptıkları denetimlerde bir taraftan hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulunurken diğer taraftan da İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında alınan kararları iş yeri çalışanlarına aktarıyorlar. Ekiplerimizin, denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlamadığını gördük. Fırıncı arkadaşlarımıza gösterdikleri hassasiyet için özellikle teşekkür ediyorum” dedi.