YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2020 02:16   Güncelleme : 28-04-2020 02:16

“Başkan Sarı’dan 1 Mayıs Mesajı”

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

“Başkan Sarı’dan 1 Mayıs Mesajı”

Başkan İshak Sarı mesajında; “ Emeklerinden ve alın terlerinden başka sermayeleri olmayan, ülkemizin büyümesinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum.

“En Kutsal Kazanç Alın Teri İle Kazanılan Helal Kazançtır”

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de önemli dayanışma günlerinden biri olan, toplumun her kesiminde üreten, geliştiren ve hizmet sunan işçi, memur ve tüm çalışanların emeklerine verilen değerin ve saygının bir ifadesi olan 1 Mayıs tarihi, Emek ve Dayanışma Günü olarak kutlanmaktadır. Bizim inancımızda işçiye ve emeğe gereken önemin verilmesi emredilmektedir. Peygamber Efendimiz, “İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz” buyurmuştur. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Bugün, bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır.

Bu duygularla, ülkemizin kalkınması ve gelişmesine büyük katkı sağlayan tüm emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyor, hayatımızı kolaylaştıran ve toplum hayatında çok önemli bir yere sahip olan emekçi kardeşlerimize teşekkür ediyor, aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve başarı dolu günler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Karasu Belediyesi Basın Şefliği