GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2020 02:31   Güncelleme : 28-04-2020 02:31

Muhtar Turan’dan Maske ve Eldiven Desteği

Koronavirüsle mücadele kapsamında ilçede yoğun bir çalışma gerçekleştiren Karasu Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Karasu İlçe Jandarma Komutanlığı personellerine eldiven, maske, ıslak mendil ve kolonya desteğinde bulundu.

Muhtar Turan’dan Maske ve Eldiven Desteği

Karasu Ortaköy Mahallesi’nde koronavirüsün yayılmasını engellemek için dezenfekteye gece gündüz demeden devam eden Ortaköy Mahalle Muhtarı İsmet Turan, virüsle mücadelede canla başla çalışan kurumlara malzeme desteği veriyor. İstanbul’da özel firmalar ile anlaşarak ilçenin huzur ve güvenliğini sağlayarak, Emniyet Müdürlüğü ile Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan doktor ve sağlıkçılara maske, ıslak mendil ve kolonyadan oluşan paket dağıtan Turhan, takdir toplamaya devam ediyor. Karasu’dan desteklerini esirmeyen İstanbul Urka Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Urin’e de teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Turan, “Bu zor günleri hep birlikte mücadele vererek geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Tedbirler elden bırakılmıyor

Koronavirüsle mücadelenin devam ettiği bu günlerde bir an olsun tedbiri elden bırakmadığını belirten Muhtar Turan, “Mahallemizdeki tüm vatandaşlara maske, eldiven ve dezenfekte ürünlerini fazlası ile dağıttık. En büyük risk grubunda bulunan kolluk kuvvetlerini bu zor günlerde yalnız bırakmayacağız ve onların her zaman yanında olduğumuzu göstereceğiz. Bu salgın sebebiyle en riskli gruplardan birisi de sağlık çalışanlarımız. Sağlık çalışanlarının iyi olması, bizlerin sağlığı için çok önemli. Sağlık çalışanlarımıza da vermiş oldukları gayretlerden ötürü teşekkür ederiz. İmkanlarımız çerçevesinde maske dağıtımına devam edeceğiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyenlere teşekkür ederim” dedi. Gülcan Elmalı