SİYASET
Giriş Tarihi : 06-05-2020 04:06   Güncelleme : 06-05-2020 04:27

"Seçime Gireceğiz"

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes beraberinde Fatih Mehmet Küçük (Teşkilat Başkanı) ve Serkan Yemişçi (Ar-Ge İletişim Başkanı) ile birlikte ilçemizde basın mensuplarını ziyaret etti.

İhale sistemi yanlış

Ak Parti'nin bugün geldiği noktada ülke ekonomisine yarar sağlamadığını ülke kaynaklarını birkaç isim üzerinden heba edildiğini ileri süren Ender Serbes, "Türkiye'de uygulanan ihale sisteminin yap - işlet - devret modeli ve alım garantili yapılarak devlet hazinesi zarara uğratılıyor. Yapılan ihalelerin İngiltere Londra mahkemeleri yetkili kılınarak hazırlanıyor. Türkiye'de yapılan bir proje TL üzerinden yapılmıyor. Bu nasıl zihniyet, nereye kadar böyle devam edecek, bu böyle devam etmez" ifadelerini kullandı.

Birleştirici siyaset

 

Serbes, “Ak Parti iktidarda olduğu müddetçe kendilerine alternatif olmayacakları, ana aktörün kendilerinin kalacağı böl, parçala, yönet taktiğini uyguluyorlar. Biz şunu istiyoruz. Liyakat içeren insanların siyaset yapmasını istiyoruz. Şeffaflık hesap verilebilir bir siyasetten yanayız. Bu bağlamda Gelecek Partisi Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu başkanlığında bütün ülkede teşkilatlanarak ülkemize hizmet vermek istiyoruz” diye konuştu.

Seçime gireceğiz

Erken genel seçim olması durumunda parti olarak seçime girme noktasında bir tereddütlerinin olmadığını belirten Serbes, "Bu yeni sistem ayrı siyasi yapıda olsa diyalogları, ittifakları, birleşmeleri zorunlu kılınan bir sisteme getirdi. Ancak bizim hedefimiz yeniden parlamenter sisteme dönüştür. Bu sistem iyi çalışmıyor. Aynı düşüncede olan siyasi partilerle ortak çalışma yapmaya her zaman hazırız. Bu bakımdan seçim dışı kalacak bir korkumuz bulunmuyor. Gerekirse B ve C planlarımızda mevcuttur" şeklinde konuştu. 

Liyakat esaslı kadro

Sakarya ilçelerinin teşkilat yapısını oluşturmak için temaslarda bulunduklarını Karasu'yu da bu nedenle ziyaret ettiklerini kaydeden Serbes, "Şu ana kadar Adapazarı ve Hendek ilçeleri teşkilat başkan atamaları yapıldı. Bu hafta sonu Akyazı atamasını gerçekleştireceğiz. Amacımız Sakarya genelinde en verimli teşkilatlanmayı gerçekleştirmektir. Bu anlamda çok detaylı fikir teatisinde ve görüşmelerde bulunuyoruz. Hedefimiz en iyi hizmeti verecek liyakatli bir kadro oluşturmaktır" dedi.