YEREL
Giriş Tarihi : 06-05-2020 04:31   Güncelleme : 06-05-2020 04:31

"Öncelik Muhtarların Olmalı"

Karasu Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, koronavirüs sebebi ile 20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının ardından mahalle sakinlerinin bir dediklerini iki etmediğini fakat özel kurumlarda çok fazla sıra beklediklerini, muhtarlara öncelik olmasını istediklerini belirtti.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kapsamında Karasu Kaymakamlığı bünyesinde kurulan Vefa Destek Grubu’nda Karasu mahalle muhtarları gönüllü olarak yer aldı. Fakat Vefa Destek Grubu’nun cefa grubu olduğunu belirten Karasu Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz, vatandaşların sipariş ettikleri ürünleri aldıklarını fakat kişilerin ürünleri beğenmeyip geri yolladıklarını belirtti. Vatandaşların birçoğunun keyfi siparişleri için muhtarları çağırmalarına da tepki gösteren Beyaz, ekmek siparişi verilirken bile özel fırından talep ediliyor. Bizler onların hizmetindeyiz fakat keyfi taleplerden dolayı asıl ihtiyacı olanlara yetişemediklerini açıkladı.

Anlayış bekliyoruz

Canlarını ve sağlıklarını hiçe sayarak canla başla çalıştıklarını fakat muhtarlara hiçbir kurumda öncelik verilmediğini de belirten Muhtar Ali Beyaz, “Gün boyunca eczane, market, bankalar ve kamu kurumlarında vatandaşların taleplerini karşılıyoruz. Ancak zamanımızın birçoğu sıra beklemekle geçiyor. Koronavirüsle mücadele edilen bu zamanda birçok yükü üstlenen mahalle muhtarlarıma öncelik verilmesini istiyoruz. Mahalle muhtarları olarak her zaman mahalle sakinlerinin yanındayız. Fakat vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Sokağa çıkma yasağı olmadığı günlerde en azından bizlerin yükünü biraz hafifletmek için 20 yaş üstü çocuklarından talepte bulunmalılar” dedi. Gülcan Elmalı