SPOR
Giriş Tarihi : 06-05-2020 04:42   Güncelleme : 06-05-2020 04:42

"Bu Yarışma Kaçmaz"

Karasu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, gençlerin evde kalmak zorunda olduğu bu günlerde Evde Yaşam Üzerine Yenilikçi Fikirler konseptiyle “Online Genç Ideathon” yarışması düzenlendiğini belirtti. Ataç, “3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışma için 10 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında Evde Yaşam Üzerine Yenilikçi Fikirler konseptiyle düzenlenen “Online Genç Ideathon” yarışmasının başvurularının başladığını belirten Karasu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, “3 farklı kategoride gerçekleştirilecek yarışmanın son başvuru tarihi 10 Mayıs. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri nedeniyle evde geçirilen süre zarfında gençlerin kişisel gelişimini desteklemek, ev hayatı ve yaşam dengesini kurmaya yardımcı olmak, evde hareketliliği artırmak, gönüllülük faaliyetlerini iyileştirmek amacıyla düzenlediği ‘Online Genç Ideathon’ yarışmasında gençlerimiz çok eğlenecek. Evde Spor, Evde Gönüllülük ve Evde Kişisel Gelişim kategorilerinde düzenlenecek Online Genç Ideathon’a 14-29 yaş aralığındaki kişiler bireysel, iki kişilik veya üç kişilik takımlar halinde başvuru yapılabilecek” ifadelerini kullandı.

Gençlere özel davet

İki kişilik veya üç kişilik takımlar halinde yarışmaya katılmak isteyen gençlerin http://e-genc.gsb.gov.tr/EGenc/Content/Ideathon2020 web adresinden başvuru yapılacağını belirten Ataç, “Yapılan ön elemenin ve finalistlerin açıklanmasından sonra finalistler, 13 Mayıs’ta online olarak yapılacak tanıtım ve oryantasyon toplantısı sonrasında projeleri sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde online platformlarda gerçekleştirecekler. Finalistler, 15 Mayıs’ta çevrimiçi videolu görüşme yöntemi ile çalışmalarını alanında uzman isimlerden oluşan jüriye sunacak. Sunumlar sonucunda, her kategori için birincilere 5 bin, ikincilere 3 bin ve üçüncülere ise 2 bin TL hediye edilecek. Karantina sürecinin kahramanı sevgili gençler, fikirleriniz bizim için çok kıymetli Evde Spor, Gönüllülük ve Kişisel Gelişim alanlarında bir fikrim var diyorsanız hepinizi Online Genç Ideathon'a davet ediyoruz” dedi. Gülcan Elmalı