YEREL
Giriş Tarihi : 08-06-2020 23:56   Güncelleme : 09-06-2020 00:17

Karasulu balıkçıların çilesi bitecek

2020 yılının Ağustos ayında tamamlanacak proje ile Karasulu balıkçıların çilesi bitecek.

Karasulu balıkçıların çilesi bitecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyza Mirasyedi ile Bolu Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürü Erdem Öncebe Karasu İhsaniye mendirek projesini yerinde inceleyerek müjdeli haberi verdi. 

Karasulu balıkçılara rahat bir nefes aldıracak mendirek projesini inceleyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Feyza Mirasyedi ile Bolu Ulaştırma ve Altyapı Bölge Müdürü Erdem Öncebe ve beraberindeki ekip müjdeli haberi verdi. Sakarya Nehri ağzında yürütülen ve 2020 yılının Ağustos ayında tamamlanacağı belirtilen proje hakkında ihaleyi üstlenen firma yetkililerinden bilgi alan Bakanlık ve Bolu Bölge Müdürlüğü yetkilileri, projenin tamamlanmasıyla birlikte balıkçıların sorunlarının sona ereceğini açıkladı.

Beton bloklar hazır

Balıkçıklar olarak 16 yıldır mendirek projesini beklediklerini belirten Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman, “16 yıllık çabamızın sonuç vermesinden gururluyuz. Bundan sonraki adım, projesi hazır olan ve programa alınarak ödenek ayrılmasını beklediğimiz Karasu Balıkçı Barınağı’dır. Kooperatifimize bağlı balıkçıların sorunlarının kökünden çözümü bu projenin gerçekleştirilmesine bağlıdır. Bir süre önce ihale edilen Karasu Sakarya Nehir Ağzı Projesi’nde kullanılacak beton blokların hazırlanması büyük ölçüde tamamlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde mendireğin ilk blok taşını suya bırakacağız” dedi.

 Gülcan Elmalı

www.sakaryakuzey.com