SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-06-2020 18:42   Güncelleme : 18-06-2020 15:06

Karasu'da dört eve karantina

Karasu’da farkında olmadan komşu ziyaretleri yapan bir kadında Koronavirüs tespit edildi. Ziyaret ettiği 7 kişinin yaşadığı 4 ev karantinaya alındı.

Karasu'da dört eve karantina

Karasu'da yaz sezonunun gelmesi ve nüfusun artmasıyla beraber sosyal mesafe kuralına uyma ile maske kullanımında bir azalma yaşanmaya başladı.

Karasu'nun bir mahallesinde yaşanan olay ise sosyal mesafe kuralına uyma ve maske kullanımını bir kez daha ne kadar önemli olduğunu ortaya koydu.

Karapınar Mahallesi’nde bir süredir Koronavirüs’e enfekte olan bir kadın, farkında olmadan komşu ziyaretlerine devam etti. Kendisinde semptom görülmeyen mahalle sakini, ziyaretlerin ardından yüksek ateş, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Karasu Devlet Hastanesi’ne gitti. Yapılan testler sonucu, mahalle sakini kadının pozitif olduğu belirlendi. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, kadının aynı evde yaşadığı 2 kişiyle beraber, temas ettiği 4 komşusunu ev karantinasına alındı. Toplan 7 kişinin yaşadığı 4 eve giriş ve çıkış yapılmaması konusunda uyarıda bulunuldu.