EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-06-2020 15:18   Güncelleme : 18-06-2020 15:18

3 Bölüme 110 Öğrenci

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, Kocaali’de beş programın açıldığını söyledi. Akkaş, açılan programların üç tanesi için 2020-2021 akademik yılında toplam 110 öğrenci alımı yapılacağını da belirtti.

3 Bölüme 110 Öğrenci

Kocaali kritik

Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Doç. Dr. Nuri Akkaş, Türkiye’de Yükseköğretim Kurulu’na bağlı 22 okulda eğitim olmasına rağmen sektördeki nitelikli personel ihtiyacının giderek arttığını, Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nun ise bu anlamda önemli bir kurum olduğunu söyledi. Kocaali’nin lojistik açıdan kritik öneme sahip bir ilçe olduğunu ve Sakarya’ya büyük avantaj sağlayacağını belirten Akkaş, 2020-2021 akademik yılında Kocaali’de açılan beş bölümden üç tanesine öğrenci almak için çalıştıklarını söyledi. Akkaş, öğrenci sayısının 110 olduğunu belirtti.

110 öğrenci

Kocaali Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda 5 programın açıldığı bilgisini veren Akkaş, “Deniz ulaştırma ve işletme, gemi makineleri işletme, gemi inşaatı, sivil savunma ve itfaiyecilik ile deniz ve liman işletmeciliği programlarımız açıldı. Önümüzdeki süreçte de marina ve yat işletmeciliği, deniz brokerliği, mekatronik, lojistik, bilgisayar programcılığı ve aşçılık programlarını açmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte önümüzdeki eğitim öğretim yılında deniz ulaştırma ve işletme, gemi inşaatı ve sivil savunma ve itfaiyecilik programlarına alacağımız 110 öğrenci ile eğitime başlayacağız” şeklinde konuştu.