YEREL
Giriş Tarihi : 17-01-2020 11:06   Güncelleme : 17-01-2020 11:08

Ali İhsan Yavuz'dan Karasu'ya Bir İyi Bir Kötü Haber

Basın mensupları ile bir araya gelen Ali İhsan Yavuz Karasu’ya bir iyi bir kötü haber verdi. Yavuz tren yolunun pahalı olmasından dolayı gündemden düştüğünü söylerken BMC’de bir aksama olmadığını söyledi.

Ali İhsan Yavuz'dan Karasu'ya Bir İyi Bir Kötü Haber

Tren yolu pahalı

Hükümetin icraatlarını aktarmak için İl Merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz Adapazarı, Karasu, Bartın arasındaki demiryolunun 5 milyar lira gibi bir maliyeti bulduğu için ülke gündeminde olmadığını söyledi. Demiryolunda öngörülemeyen koşulların ortaya çıktığını söyleyen Yavuz projenin şimdilik gündemlerinde olmadığını ifade etti.

BMC’de sorun yok

BMC’nin Karasu’daki fabrikasını da çok önemsediklerini ancak bölgede şimdilik çalışmaların durdurulduğunu da sözlerine ekleyen Yavuz, “BMC kış şartları dolayısıyla Karasu’daki inşaat çalışmalarına ara verdi. Onun yerine Tank Palet’teki faaliyetlerine ağırlık vermiş durumdalar. Ancak planlamada bir değişiklik yok. Önümüzdeki günlerde havaların da düzelmesinin ardından Karasu’daki faaliyet yeniden başlayacak” dedi.