SİYASET
Giriş Tarihi : 24-06-2020 15:13   Güncelleme : 24-06-2020 15:17

Başkan Gündoğdu: “Çiftçilerimizin Yanındayız”

Ferizli’de, son günlerdeki yoğun yağış nedeniyle Çınarlık Bölgesinde mağduriyet yaşanan tarım arazilerini yerinde inceleyen Ferizli Belediye Başkanıİsmail Gündoğdu, iş makinalarını bölgeye sevk ederek geniş çaplı bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Başkan Gündoğdu: “Çiftçilerimizin Yanındayız”

Ferizli Belediye ekipleri, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun talimatları doğrultusunda Çınarlık Bölgesinde arazi yolları ve su taşkınları yaşanan bölgelerde çalışma başlattı.

Ekipler, tarım arazilerinde bilhassa yoğun yağışlarda su taşkınlarının yaşandığı alanlarda kanal temizlik çalışması yapıyor. Ekipler aynı zamanda ilçe genelinde arazi yollarında ulaşımın güçlükle sağlandığı alanlarda bakım ve onarım yaparak yolları genişletiyor. Yapılan çalışmalarlatarım arazilerine ulaşım kolaylaşacak ve su taşkınları önlenmiş olacak.


Tüm İmkanlarımızı Kullanıyoruz

Çalışmaları sık sık yerinde inceleyen Başkan Gündoğdu, çiftçilerin mağduriyet yaşamaması için her türlü çabayı gösterdiklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

Son günlerde ilçemiz veilimiz yoğun yağış aldı. Yağış nedeniyle Çınarlık Bölgesindebazı tarım arazilerinde mağduriyet yaşandı. Öncelikle çiftçilerimize büyük geçmiş olsun. Bugün bölgeyi yerinde inceledik.Planımızı yaptık. Ekibimizi bölgeye yönlendirerek kapsamlı bir çalışma başlattık.İş makinalarımız şuan bölgedeve tıkanan kanalda temizlik çalışması yapıyor. Aynı durumun tekrar yaşanmaması için ekibimizi bölgeye yönlendirerek tüm imkanlarımızla seferber olduk. Çiftçilerimizin her zaman yanındayız. İnşallah çalışma kısa zamanda tamamlanacak.Rabbim bütün çiftçilerimize kolaylıklar ve bereket nasip eylesin.

 

Çevredeki Fidanlar Korunuyor

Öte yandan Başkan Gündoğdu’nun çalışmalar esnasında fidanları korumak için özen göstermesi ve ekibini de bu konuda sık sık uyarması dikkatlerden kaçmadı.