GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 15:21   Güncelleme : 24-06-2020 15:28

“Karasu’da Sahil Güvenlik Komutanlığı Göreve Başlıyor”

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde oluşturulan Sahil Güvenlik ve Emniyet Timleri (SAGET-31) Karasu sahillerinde göreve başlıyor.

“Karasu’da Sahil Güvenlik Komutanlığı Göreve Başlıyor”

SG Gv. Asb. Çvş. Yasin Ölüç,İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Ahmet Tevfik Altunel ile birlikte Belediye Başkanı İshak Sarı’yı ziyaret ettiler.

SG Gv.Asb.Çvş. Yasin Ölüç, İlçede göreve başlayacak olan Sahil Güvenlik ve Emniyet Timleri hakkında verdiği açıklamada; “Sahil güvenlik batı Karadeniz grup komutanlığına bağlıSaget tipi sahil güvenlik botu Temmuz ayının ilk haftası itibariyle ilçemize konuşlandırılacaktır ve Sahil Güvenlik SAGET- 31 komutanlığı olarak ilçemizde görev icra edecektir. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı İshak Sarı ise; “Stratejik öneme sahip tesislerin emniyetinin sağlanması ve denizlerimizin korunmasını sağlamak amacıyla Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde oluşturulan Sahil Güvenlik ve Emniyet Timinin ilçemizde göreve başlaması bizleri de mutlu etti. Sahil Güvenlik Komutanlığımız Allah’ın izniyle Temmuz ayının ilk haftası teknik ve görevinde uzman personelleriyle ilçemizde göreve başlayacaklar. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.