YEREL
Giriş Tarihi : 20-01-2020 10:04

11.500 öğrenciye kısa bir mola

Tüm yurtta olduğu gibi Karasu’da da yarıyıl tatilinin zili çaldı. Cuma günü saat 11:00’da ilçe genelinde karneler verildi ve 11 bin 500 öğrenci için 15 günlük ders molası başladı. Fatih Sultan Mehmet İlk ve Ortaokulu’nda düzenlenen karne töreninde Kaymakam Mercan, veli ve öğrencilere önemli mesajlar verdi.

11.500 öğrenciye kısa bir mola

2019-2020 eğitim öğretim yarı yılı tatili 17 Ocak 2020 Cuma günü çalan son ders zili ile başladı.Karasu'da 11 bin 500 öğrenci ve 800 yüz eğitimci için 15 günlük tatil de başlamış oldu.Bu yıl karne töreni Fatih Sultan Mehmet ilk ve ortaokulunda yapıldı.Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrencilere karne ve belgelerini verdi.İlk olarak Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda karneler dağıtıldı.Okul Müdürü Mehmet Bayhan tarafından karşılanan Mercan,Turhan ve beraberindekiler,1-D sınıfı öğrencileri,merakla bekledikleri karnelerine kavuştu.Sınıf öğretmenleri Tülay Tok ve Eda Yıldırım da Mercan ve Turhan ile birlikte karne dağıttı sonrasında da hatıra fotoğrafı çekmeyi de ihmal etmedi.

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve beraberindekiler, buradan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’na geçti. Mercan ve Turhan’ı Okul Müdürü Cemal Çetinkaya karşıladı. Burada da iki sınıfta karne ve belgeler dağıtan Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, veli ve öğrencilere önemli mesajlar verdi. “Çocuklarımızı sadece dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Bazı öğrencilerin karnelerinde arzu edilmeyen notlar olabilir. Bunları çocuklarımıza yansıtmadan nedenleri üzerinde kendimizi sorgulayarak, sorunların kaynağına ulaşma ve çözüm yollarını aramamız gerekiyor” diyen Mercan, “Her öğrencinin karnesi, aslında velisinin karnesidir” ifadelerini kullandı. Belge ve karne sunumunun ardından Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu yarı dönemi 100 tam puan ortalaması ile bitiren başarılı öğrenciler ile sportif faaliyetlerde dereceye giren öğrencilere hediyeleri de verildi. Başarılı olan ve dereceye giren isimler şöyle sıralandı:

100 Tam Puan Alan Öğrenciler 7-D sınıfından Efe Telli 7-D sınıfından Utkan Emin Demir 7-A sınıfından Efe Aksoy 8-F sınıfından Bilge Didinmez 8-F sınıfından Yalın Umut Özoğlu Akıl Oyunları’nda Dereceye Giren Öğrenciler Pentago yarışması birincisi Ahmet Uras Esen Mangala yarışması birincisi Bedirhan Haldız

 

Kaynak:karasuhaberleri.com