GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-07-2020 15:06   Güncelleme : 21-07-2020 15:06

Karasu Yine Karanlığa Gömüldü

Pazartesi günü akşam saatlerinde meydana gelen ve ilçe merkezi ile sahil bandında bazı güzergahları etkileyen enerji kesintileri büyük tepki gördü. Vatandaşlar, "Bu ilçenin sahibi yok mu?" şeklinde serzenişte bulundu.

Karasu Yine Karanlığa Gömüldü

Trafolar yetersiz

Her yaz sezonunda olduğu gibi Karasu merkezinin bazı sokak ve caddeleri ile Sahil bandında bulunan hatlara enerji veren trafolarda meydana gelen arızalar nedeniyle enerji kesintileri meydana geliyor. Edinilen bilgilere göre özellikle yaz mevsimine bağlı olarak Karasu'nun artan nüfusu nedeniyle mevcut trafo sistemlerinin yetersiz kaldığı ve bu nedenle kesintilerin oluştuğu belirtiliyor. Elektrik kesintileri ise büyük tepki görüyor.

Vatandaş isyanda

Enerji kesintilerinin süreklilik arz etmesi nedeniyle sahil kesiminde bulunan esnafın büyük maddi zarara uğradığı da kaydedildi. Elektrik kesintilerinin beklenmedik şekilde olmasına bağlı olarak elektronik araç gereçlerin de arızalanmasına yol açtığını ileri süren vatandaşlar "Bu ilçenin sahibi yok mu? Her yaz sezonunda aynı sorunları yaşamak zorunda mıyız?" şeklinde serzenişte bulundular.