GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2020 14:59   Güncelleme : 28-07-2020 15:28

Fındık Alım Fiyatları Açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık taban fiyatını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı kabine toplantısı sonrası açıklamada bulunan Erdoğan, “Giresun kalite fındık içi TMO’nun kilogram alış fiyatı 22,5 liradır” dedi.

Fındık Alım Fiyatları Açıklandı

TMO’nun fiyatı

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, fındık taban fiyatını açıkladı. Önemli üretim kalemlerinden olan fındık alım fiyatlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl TMO 16,5 – 17 liradan alıma çıkmıştı. Bu yıl ise yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için TMO'nun kilogram alış fiyatı 22,5 lira, levant kalite kabuklu fındık için ise bu fiyat kilogramda 22 liradır” açıklamasında bulundu.

Üreticinin yanındayız

Açıklamasına devam eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ayrıca yüksek randımanlı fındık tesliminde ortalama kilogram başına 1 lira, alan bazlı mazot bazlı desteği olarak da kilogram başına 2 lira destekleme ödemesi yapıyoruz. Böylece fındık üreticisinin kilogramdaki kazancını 25 ila 25,5 lira düzeyine yükseltmiş oluyoruz. Üreticimizin yanındayız ve yanında olmaya da devam ediyoruz” diye belirtti.