EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-09-2020 12:00   Güncelleme : 01-09-2020 12:00

Uzaktan Eğitim Başladı

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “Uzaktan Eğitime Yakından Bakmaya Hazır mıyız?” sloganı ile 2020-2021 yeni eğitim - öğretim yılının uzaktan eğitim sistemi ile Pazartesi gününden itibaren başladığını açıkladı.

Uzaktan Eğitim Başladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında 2020-2021 yeni eğitim - öğretim yılının uzaktan eğitim sistemi ile Pazartesi gününden itibaren başladığını açıklayan Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, “İçinde bulunduğumuz, tüm dünyayı etkisi altına alan bu süreçten dolayı uzun zamandır uzak kaldığımız okullarımıza artık geri dönme hazırlıklarını yapıyoruz. Okullarımızın bahçelerinde ve koridorlarında kavuşmamıza çok az kaldı. Millet olarak göstereceğimiz hassasiyet ile beraber 21 Eylül’den itibaren kaldığımız yerden ama yeni normalle eğitime devam edeceğiz. 31 Ağustos - 21 Eylül tarihleri arasında öğrenciler uzaktan eğitim görecekler. Dileyen özel okullar 17 Ağustos'tan itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başladı. 21 Eylül'de Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda, aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitime başlanacak” ifadelerini kullandı.

O gün özlemle bekleniyor

21 Eylül’ü sabırla beklediklerini belirten Turhan, “Uzaktan eğitime hızlıca adaptasyonu sağlayıp 21 Eylül’e kadar en üst seviyede verim sağlamalıyız. Sonrasında da çocuklarımızla okullarda kavuşacağız. Belki aynı fiziksel yakınlıkta olmayacağız ama öğrencinin öğretmeniyle göz göze geldiği o an tüm uzakları yakın edecektir. Tabii ki her bir eğitim paydaşının aklında bazı soru işaretleri, bazı tedirginlikler olabilir. Bunların hepsini, hep beraber sorumluluklarımızı yerine getirerek aşacağız. Yan yana beraber yürüdüğümüz bu yolda elbette yolu açmak, kolaylaştırmak, rahatlatmak bizim görevimiz. İşte tam da bu nedenle Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın hazırlamış olduğu ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’ bağlamında okullarımızı hazırladık” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gülcan Elmalı