YEREL
Giriş Tarihi : 20-01-2020 13:14

GELECEĞİ KARARTMAYIN

CHP Karasu Belediyesi Meclis Üyesi Şakir Şen, 2020 yılının ilk meclisinde yapılan arsa satışı ile belediyenin günü kurtardığını belirtti. Şen, “Mahallelerdeki Büyükşehir yapılanması kısa günün karını önemseyen belediyeler için büyük fırsat. Önemli olan günü kurtarmak değil geleceği karartmamaktır” dedi.

GELECEĞİ KARARTMAYIN

Büyükşehir Belediyeleri tarafından mahalleler için başlatılan yapılandırmadan sonra mahallelerdeki arsa değeri olan arazilerin, belediyelerin etkin kullanımına girdiğini belirten CHP Karasu Belediyesi Meclis Üyesi Şakir Şen, “Büyükşehir’in mahallelerdeki yapılandırması kısa gün karını daha çok önemseyen belediyeler için bulunmaz bir fırsat olurken,  mahalle ekonomisinin daha da bozulmasına neden olacaktır. Mahalleliler daha cılız çıkan sesleri ile veya ne olduğunu da anlamadan, Kızılderililerin kendi topraklarında yaşadığı itilmişliği yaşayacaklardır. Türkiye’nin tamamı için yaşanan bu durum, Karasu için de kendisini göstermeye başlamıştır. Karasu Belediyesi’nin Ocak ayı meclis toplantısında İhsaniye Mahallesi’nde bulunan 122 800 metrekarelik bir meranın niteliğinin değiştirilmesini ve başka amaçlarla kullanımını görüşmüştür. Burada esas amaç arsa değeri olan meranın satışa sunulmasını sağlamak ve günü kurtaracak paraya ulaşmaktır” ifadelerini kullandı.

Meralar korunmalı

Cumhuriyet Halk Partisi olarak meraların satışlarına karşı olduklarını belirten Meclis Üyesi Şakir Şen, “Adı ne olursa olsun mahallelerdeki meraların korunmasına büyük özen gösterilmelidir. Mahallelerin geleceğini korumak, ülkemizin geleceğini korumakla eşdeğerdir. Maalesef kaybedilen toprakların geri dönüşümü olmayacaktır. Ülkemizde bulunan işsizlik için çözüm alanlarından birisi de tarım ve hayvancılıktır. Meralar, hayvancılığın olmazsa olmazıdır. Esas olan şey günü kurtarmak değil, geleceği karartmamaktır. Buna göre harcamaları kontrol altına almak için başka çözüm yolları bulunmalıdır. Eğer bir gayrimenkul satılacaksa karşılığı da yeni bir gayrimenkul olmalıdır. Bu gün hizmet üreten belediyelerin en çok dikkat etmesi gereken konu, bir, iki asır sonrasını da düşünmek olmalıdır. Karasu Belediyesi de buna dahildir. Gelecekteki gençlerimizi ve çocuklarımızı düşünmeliyiz ona göre adımlar atmalıyız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kaynak:sakaryakuzey.com