YEREL
Giriş Tarihi : 15-01-2020 15:20

Bir hayal daha gerçekleşiyor

Karasu’da görev yapan Müzik Öğretmeni Mehmet Tahir Gök, bir hayalin daha gerçekleştiğini ve ilk adımın Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi tarafından atıldığını söyledi.

Bir hayal daha gerçekleşiyor

Görev süresi boyunca Karasu’da profesyonel bir müzik stüdyosunun olması konusunda çaba içerisinde olan Müzik Öğretmeni Mehmet Tahir Gök, “Sonunda hayalimiz gerçek oluyor ve Karasu’muza bir stüdyo kazandırıyoruz” dedi. Her okulda birer profesyonel müzik stüdyosunun bulunması gerekliliğine dikkat çeken Gök, “Müzik sanatı ve diğer sanat çalışmalarının Karasu’da sadece günü kurtarma etkinlikleri olarak ikinci planda kalmasına üzülüyorum. Bunu değiştirmek istiyorum ve bunu da ancak hep birlikte, yöneticilerimizin, velilerimizin, öğretmen arkadaşlarımın desteğiyle başarabileceğimi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“Stüdyonun ziki yapısını oluşturmaya başladık. Mehmet Zafran’ın önerisiyle yine profesyonel bir radyo stüdyosu ile fotoğraf çekim stüdyosunu da kurmayı hedeiyoruz. Okul müdürümüz kendi evindeki iki enstrümanı okulumuza hediye ederek ilk adımı attı. Sizlerin de evlerinizde atıl durumda bulunan ve öğrencilerimizin kullanabilmesi için okulumuza hediye edebileceğiniz gitar, bağlama, kemençe, org, piyano, darbuka, keman, ses mikseri, mikrofon hoparlör vb. gibi müzik enstrümanlarınızla müzik sevdalısı gençlerin iyi birer müzisyen olabilmesi için katkılarınızı bekliyoruz” diyerek de çağrıda bulundu.