YEREL
Giriş Tarihi : 22-01-2020 10:44

Karasu'da uyuşturucu ile mücadele seferberliği

Ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurul Toplantısı, Karasu’da da düzenlendi. Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda uyuşturucu ile mücadelede konusunda alınan kararlar değerlendirildi.

Karasu'da uyuşturucu ile mücadele seferberliği

Uyuşturucu ile mücadelede devletin tüm organlarıyla kararlı bir şekilde mücadele etmesi, uyuşturucu arzının engellenmesi ve bağımlılığın yaygınlaşmasını önlemek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısı Karasu’da da Karasu Kaymakamı Aziz Mercan’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Karasu Kaymakamlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, İlçe Jandarma Komutanı Mesut Göl, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, Muhtarlar Dernek Başkanı Türker Tetik ve ilçede bulunan birçok kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Yapılan toplantıda daha önceden alınan kararlar, devam eden uygulamalar ve planlanan çalışmalar değerlendirildi. Gerçekleşen toplantıda uyuşturucu ile mücadele kapsamında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan çalışmalar sunularak bağımlılıkla mücadele çalışmalarında gelinen son nokta ele alındı.

Karasu’da farkındalık yaratılacak

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlar başta olmak üzere her kurumun bağımlılıkla mücadelede ciddi anlamda çalışmalar yaptığını dile getiren Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, “Bağımlılıkla mücadele gerçekten ülkemizde olduğu gibi Karasu’da da önemli problemlerinden bir tanesi. Maalesef bağımlılık başta madde kullanımı olmak üzere birçok çeşidi ile karşımıza çıkmakta. Karasu’da gerek emniyet gerekse jandarma kayıtlarını kontrol ettiğimizde uyuşturucu ile mücadele konusunda diğer yıllara nazaran ciddi bir ilerleme olduğunu görmekteyiz. Fakat bunlar asla yeterli görülebilecek düzeyde değildir. Biz olabildikçe bu durumu en az seviyeye çekmek için gayret içerisinde olacağız. Toplumda farkındalık yaratmak adına kurumlarımızla birlik olarak çalışma başlatacağız. İlçemizde gözle görülebilir girişimleri sağlamayı hedefliyoruz. Amacımız özellikle çocuklarımızın, gençlerimizin ve insanlarımızın zararlı maddelerin etkilerinden olabildiğince korumaya gayret göstermek” şeklinde açıklamada bulundu. Mercan’ın konuşmasının ardından çalışmalar hakkında kararlar alınıp yürütülecek faaliyetler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Gülcan Elmalı

 

Kaynak:sakaryakuzey.com