EĞİTİM
Giriş Tarihi : 23-01-2020 10:01

KARASU’YU BÜYÜLEYEN ŞİİR GECESİ

Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından “Şarkılarla şiirlerle biz” adlı şiir dinletisi düzenlendi. Öğrencilerin seçilen şiirleri okuduğu gecede müzik guruplarının seslendirdiği şarkılar da geceye renk kattı.

KARASU’YU BÜYÜLEYEN ŞİİR GECESİ

Sesleri ile mest ettiler

Karasu halkını şiirlerle buluşturan “Şarkılarla şiirlerle biz” adlı şiir gecesinin Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 3. düzenlendi. İzleyenlere doyumsuz anlar yaşatan şiir dinletisi saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Öğrencilerin fon müziği eşliğinde birbirinden güzel şiirlerin okunması ile devam eden program, yine öğrenciler tarafından canlı müzik eşliğinde türkülerin seslendirilmesiyle devam etti. Sahne dekoruyla büyülü bir atmosfer oluşturulan programda Türk Edebiyatından seçme şiirler seslendiren öğrenci ve öğretmenler yorumları ile şiir severlere unutulmaz bir şiir akşamı yaşattı. Şiir dinletisi tarafından öğretmen ve öğrenciler tarafından kısa bir müzik dinletisi de gerçekleştirildi. Aşk ve sevgi temalı şiir dinletisine Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, kurum amirleri ve çok sayıda eğitimci katıldı.

Duygular gözyaşına büründü

Şiir gecesinin Karasu’da 3.’sü düzenlenmesi için öğrencilerle birlikte gece gündüz demeden çalışan ve gecenin en güzel şiir ve şarkılarını seslendiren Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Canan Başaran ve Ayşe Er, davetliler tarafından ayakta alkışlandı. Ülkemizin önemli şairlerinin şiirlerini seslendirilmesinin yanı sıra müzik grubunun seslendirdiği şarkılar geceye ayrı bir renk kattı. Lise öğrencilerinin günlerce belki de aylarca hazırlandıkları programda yöresel kıyafetleri ile sahneye çıkarak okudukları çeşitli şiirlerle, salondaki davetlilerin duyguları bazen coştu bazen de gözyaşına dönüştü. Şiir, bir duygudur, anlamaktır, anlatmaktır, hissetmek ve paylaşmaktır ifadelerini kullanan Karasu Kaymakamı Aziz Mercan şiir gecesini düzenleyen öğrencileri ve öğretmenleri tebrik ederek onurlandırmak adına çiçek takdiminde bulundu. Şiir gecesinde öğrencileri yalnız bırakmayan Karasu Belediye Başkanı İsmail Karakaş, Karasu’da başarılı ve çalışkan nesiller yetiştiğine değindi. Gece de halk oyunları gösterisi de yapıldı. Gülcan Elmalı

 

Kaynak:sakaryakuzey.com