SİYASET
Giriş Tarihi : 23-01-2020 14:12   Güncelleme : 23-01-2020 16:44

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Belli Oldu.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığına Ender Serbes atandı.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Belli Oldu.

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığına Ender Serbes atandı.

Gelecek Partisinin haftalık basın toplantısında 4 ilin il başkanları açıklandı.Gelecek Partisi Basın sözcüsü  Selim Temurci tarafından yapılan açıklamada İzmir,Sakarya,Şanlıurfa ve Manisa il başkanları belirlendi.

Temurci açıklamasında "Sakarya'da Ender Serbes ile devam edeceğiz.Ne ağır imtihandır başındaki Sakarya,inşallah bu imtiihanı Sakarya'dan Ender kardeşimle birlikte vereceğiz" dedi.

Ender Serbes kimdir ?

1977’de Sakarya’da doğdu. İlkokulu Sakarya’da tamamladıktan sonra orta ve lise eğitimini İngiltere’nin East Sussex bölgesinde Buckswood Grange yatılı okulunda okudu. İki yıllık Uluslararası Bakalorya (IB) kurunu yine İngiltere’nin Oxford şehrinde, St.Clare’s Koleji’nde tamamladı. İngilizce Dil Bilimi (Filoloji) alanında Lisans ve İşletme Yüksek Lisans eğitimini Rusya Federasyonu, Kabartay-Balkar Cumhuriyeti Devlet Üniversitesi’nde bitirdi.
 
Serbes, siyasete Adalet ve Kalkınma Partisi ile başladı. 2011 Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sakarya milletvekili adayı gösterildi. Eylül 2019’da bu parti ile yollarını ayıran Serbes, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde kurulan Gelecek Partisi’ne katıldı.

Aile mesleği olan altın, pırlanta ve döviz ticaretiyle uğraşan Serbes evli ve 3 çocuk babasıdır.