YEREL
Giriş Tarihi : 31-01-2020 09:47

Karsaş'ta Ali Şakar Depremi

Karasu Belediyesi’nin kuruluşu olan Karsaş’ta istifa depremi yaşandı. İshak Sarı’nın Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Karsaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Ali Şakar görevden ayrıldı.

Karsaş'ta Ali Şakar Depremi

Karasu Belediyesi’nin kuruluşu olan Karsaş’ta istifa depremi yaşandı. İshak Sarı’nın Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Karsaş Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Ali Şakar görevinden istifa etti.

Geçmiş dönem borcu

Edinilen bilgilere göre Karsaş'ın geçmiş dönemden kalan yaklaşık 8 milyon 500 bin lira vergi ve SSK borçlarından yeni yönetim de sorumlu tutuluyor. İmza yetkisi nedeniyle Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şakar'ın mal varlıklarına ipotek konulması gündeme geldi. Daha önce Fiskobirlik Karasu Yönetim Kurulu Başkanı iken gelen oluşan zararı tazmin etmek zorunda kalan Ali Şakar bu defa da Karsaş’ın borçları ile karşı karşıya kalması görevden ayrılmasına neden olduğu öğrenildi.

Lağvedilemiyor

Şirketin vergi ve SSK borçları olduğu için lağvedilmesi mümkün değil. Durum şirket bünyesinde çalışan 179 işçi için de önemli. Ancak işçilerle ilgili olumsuz bir durumun henüz söz konusu olmadığı belirtildi. Ali Şakar’ın istifasına rağmen Yönetim Kurulu Üyeleri Sabri Aslanbay ve Murat Kaçar görevlerine devam ediyor. Karsaş’a yeni bir yönetim kurulu başkanının atanması ve borçların yapılandırılması için girişimde bulunulması bekleniyor.

 

Kaynak:sakaryakuzey.com