YEREL
Giriş Tarihi : 31-01-2020 14:45

Katliam gibi kazanın ilk duruşması yapıldı

Karasu – Kocaali yolu üzerinde 2018 yılında yaşanan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği kazanın davasında ilk celse görüldü.

Katliam gibi kazanın ilk duruşması yapıldı

Ankara caddesi (Karasu-Kocaali) yolu üzerinde 2 Eylül 2018 tarihinde meydana gelen ve 3 motorsiklet ile bir aracın çarpıştığı üç kişinin yaralanıp yedi kişinin de hayatını kaybettiği  kazada yargılanan iki sanık hakim karşısına çıktı.Sakarya 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen durumda tutuksuz sanıklar yer almazken tarafların avukatları hazır bulundu.Duruşmada, adli tıp kurumundan gelen rapor ve diğer belgeler zapta geçirildi.Ardından avukatlara söz verildi.

Haf ticari araç sürücüsü sanık F.K’nin avukatı, önceki savunmalarını tekrarladıklarını ve müvekkilinin asli kusurlu gösterilmesini kabul etmediklerini belirtti. Sanık avukatı, belgeleri inceleyip beyanda bulunmak için süre istedi. Müşteki avukatları da belgeleri inceleyip beyanda bulunmak için süre istedi. Cumhuriyet Savcılığı ise dosyadaki eksiklerin tamamlanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmayı 5 Mayıs 2020 tarihine erteledi.

 

Kaynak:karasuhaberleri.com /Nevtan Angün