YEREL
Giriş Tarihi : 05-02-2020 08:19

Deprem Bölgesine İlçemizden Destekler Devam Ediyor

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde gerçekleşen 6. 8 şiddetindeki depremin yaraları sarılmaya devam ederken Karasu basını ile bir araya gelen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ve Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Elazığ ve çeşitli illerdeki depremzedeler için Karasu’da yardım seferberliği başlattıklarını açıkladı.

Deprem Bölgesine İlçemizden Destekler Devam Ediyor

Yardımlar yeterli değil

Pazartesi günü Karasu basını ile toplantıda bir araya gelen Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı depremzedeler için Karasu’da Şubat ayının sonuna kadar yardım kampanyası başlatıldığını açıkladı. Meydana gelen deprem sonrası birçok kişinin yaralandığını ve evsiz kaldığını açıklayan Mercan, “24 Ocak 2020 tarihinde gece yarısı Elazığ’da ve çevre illerde hissedilen deprem felaketi hepimizi derinden yaraladı. 41 vatandaşımız hayatını kaybederken 1.966 vatandaşımızda yaralandı. Deprem şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz. Yaşanan deprem sonrası Türkiye olarak devletimiz ve milletimiz depremin yaralarını sarmak için olağan üstü gayret gösterdi. Özellikle deprem sonrası arama kurtarma faaliyetleri üstün başarı göstererek birçok kişinin hayatının kurtulmasına vesile olmuşlardır. Devletimiz bölge halkının ihtiyaçlarını çok yakından takip etmektedir ve ihtiyaçlarını gidermektedir. Fakat Türkiye’nin her noktasından yapılan yardımlarından çok önemli bir yeri vardır. Bizlerde Karasu halkının desteklerini Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi önderliğinde bölgeye ulaştırdık. Ancak bu konudaki çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Karasu halkının desteği bekleniyor

Ağır mevsim şartları dolayısıyla depremzedelerin zor şartlar altında yaşamını sürdürdüğünü ayni ve nakdi yardımlara ihtiyaçları olduğunu belirten Mercan, “Karasu Belediye Başkanlığı ile birlikte başlattığımız kampanya kapsamında Karasu halkının desteklerini bekliyoruz. Başlattığımız kampanya kapsamında tüm mahalle muhtarlarımız başta olmak üzere Karasu’da bulunan kamu kurum ve kuruluşlarımızla birlikte el ele vererek Şubat sonuna kadar tüm desteklerimizi sürdüreceğiz. Bu güne kadar ayni ve nakdi yardımda bulunarak bölgenin ihtiyaçları konusunda duyarlılık gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ederim” dedi. Depremzedelerin yarasını sarma adına başlattığımız kampanya da tüm Karasu halkının desteklerini beklediklerini belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, “Tüm Karasu halkının yardımını bekliyorum. Karasu Kaymakamlığı ve Belediyemiz öncülüğünde Kızılay aracılığı ile vatandaşlarımıza yardımlarımızı ulaştıracağız. Özellikle vatandaşlarımızdan isteğimiz kuru gıda, ısıtıcı, battaniye, çocuk kıyafetleri gibi ürünler bekliyoruz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

Gülcan Elmalı

 

Kaynak:sakaryakuzey.com