SİYASET
Giriş Tarihi : 05-02-2020 15:25

AK Parti'de Kongre İçin Geri Sayım Başladı

Ak Parti'de büyük kongre öncesi devam eden il ve ilçe kongrelerinde Sakarya’da takvimler belli olmaya başladı. Sakarya’nın ilk kongresi Kocaali’de 29 Şubat’ta yapılırken, üçüncü kongresi Ak Parti Karasu İlçe Teşkilatı’nda 15 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek.

AK Parti'de Kongre İçin Geri Sayım Başladı

Genel Merkez belirleyecek

Ak Parti'de büyük kongre öncesi devam eden il ve ilçe kongrelerin tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte Ak Parti Karasu ve Kocaali’de kongre süreci başladı. Ak Partinin ilk kongresini 29 Şubat Cumartesi günü Kocaali’de, ikinci kongresini 8 Mart Pazar günü Hendek’te, üçüncü kongresini 15 Mart Pazar günü Karasu’da, dördüncü kongresini 21 Mart Cumartesi günü Akyazı’da, beşinci kongresini 28 Mart Cumartesi günü Serdivan’da ve altıncı ve son kongresini ise Söğütlü 4 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ak Parti Genel Merkezi tarafından belirlenen aday ile gerçekleşecek kongre için mahalle ziyaretleri ve çalışmalar da hız kazandı.  

Koltuk sevdalısı değiliz

Karasu’ya hizmet aşkı ile çıktığı yolda hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadığını belirten Yavuzyiğit, “Türkiye için inandığın yolda yürü diyerek başlattığımız kongrelerimizin tüm teşkilatlarımız için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Kuruluşumuzdan bugüne, inandığımız değerleri korumak için çıktığımız kutlu yürüyüşte, milletimizin gösterdiği istikameti kendimize yol bildik. Millet ve hizmet aşkıyla başlayan yolculuğumuzu, ulaşımdan eğitime, kültürden sağlığa, savunma sanayisinden enerjiye başardığımız yüzlerce hedefle taçlandırdık. Yola çıkış̧ amacımızı unutmadığımız gibi bizi yolumuzdan döndürmeye çalışanlara da asla müsaade etmedik. İlk günkü gibi her gün hizmet etmek için çabaladık bu sebepten dolayı asla koltuk sevdalısı olmadık olmayacağız” şeklinde açıklamada bulundu.

 

Kaynak:sakaryakuzey.com